Kuruçeşme Arena Satıldı

Boğazda emlak piyasasının en özel mülklerinden olan Kuruçeşme Arena Arsası Vedat Aşçı’nın Yönetim Kurulu Baikanlığı’nı yaptığı Astaş Holding’e satıldı. Aldığımız bilgiye göre Astaş buraya projede ufak tefek değişikliklerle yine 5 yıldızlı otel yapmayı planladığını ifade etti.

Aşçı konuyla ilgili Bodrum’da ortaklık yaptığı Uzakdoğu firması Mandarin Grup’un yanısıra dünyaca ünlü firma  Bvlgari ile de görüştüklerini belirtti.

Satışa konu arsa , daha önceden eski Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı’nın sahibi olduğu Kayalar A.Ş.’nin elindeyken 2008 yılında Soysal Grup’a ait Asya Motor A.Ş.’ye satılmış. Asya Motor bu devir işlemi sırasında yetmiş küsur haciz temizlenmiş… Daha sonra buraya kendileri de muhafazakar otel yapmayı veya hasılat paylaşımı ile planlayan grup ; gelen cazip teklifler sonrasında “bu iş bizim işimiz değil …” düşüncesi hakim olarak satışa karar vermiştir.

Kuruçeşme Arena vbeya eskilerin hatırlayacağı ifade ile Kömür Tevzi Depoları olarak bilinen arsa 2 parselde toplam 15.007 m2 arsadan oluşmaktadır. 177 mt. rıhtım cephesi ve mevcut projeye göre 38.000 m2 inşaat alanı olan taşınmazın bir başka özelliği de boğazda emlak piyasasında A+ tek özel mülkiyete konu arsa olmasıdır. Bilindiği gibi Çırağan Kempinsky ve Four Seosons Otelleri’nin mülkiyetleri Maliye Hazinesi’ne ait olup ; uzun vadeli kiralama yöntemi ile kiralanarak(irtifak tesisi) işletilmektedir.

Firmamız Bosforce’un yönetici ortağı Ulvi Özcan basın mensuplarına konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaşmıştır…“Bence Kuruçeşme Arena satışı son 50 yılın en dikkate değer satışıdır. Çünkü boğazda emlak piyasasında bu lokasyonda , bu büyüklükte , bu değerde başka bir arsa daha yok. Biz de yaklaşık iki yıldır müşterimiz oldukça Soysal Grup’un ortakları ile görüştük. Bazı müşterilerimizi de görüştürdük ama aracılık etmek bize kısmet olmadı. Ben alanlara ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum …”

X