BASINDA BİZ

GAZETE    DERGİ    İNTERNET    TELEVİZYON    RADYO   

ÇENGELKÖY'DE SATILIK MALİKANE BİZİMEV TV'DE... - Ekim / 2018


Kanal: BİZİMEV TV

Bosforce Yönetici Ortağı (yönetici ortağımız) Ulvi Özcan BizimEv.Tv`de yayınlanan ``Lüks Konut Uzmanı `` programında Nilüfer Kas`ın konuğu oldu. Ulvi bey boğazdaki emlak piyasası ve tanıtımı yapılan lüks malikane ile ilgili soruları cevapladı.

Abud Efendi Yalısı Hisse Hisse Satılıyor... - Mart / 2016


Kanal: SHOW TV

Kandilli Abud Efendi Yalısı ile ilgili Show Tv tarafından yapılan Satılık Yalı haberinde Bosforce Yönetici Ortağı Ulvi Özcan `ın görüşlerine de yer verildi.

Zeki Paşa Yalısı Satılırsa En Pahalı Satış Olacak ! - Ağustos / 2015


Kanal: SHOW TV

Show Tv tarafından yapılan "Satılırsa En Pahalı Olacak" başlıklı Müşir Zeki Paşa Yalısı haberinde yalılarla ilgili konularda Yönetici Ortağımız Ulvi ÖZCAN `nın da görüşlerine yer verildi.

İstanbul'da Yalılar Belgeseli - Ağustos / 2013


Kanal: ASSOCİATED PRESS

Ünlü haber ajansı Associated Press`in İspanyol muhabiri Marga Zambrana "İstanbul Boğaziçi Yalıları" ile ilgili bir belgesel film çekti. Belgeselde Bosforce Yönetici Ortağı (Yönetici Ortağımız) Ulvi Özcan`la da röportaj yapıldı. Tanıtım linki aşağıdadır

Cnbc-E Boğaziçi Yalıları - Temmuz / 2013


Kanal: ASSOCİATED PRESS

Bosforce Yönetici Ortağı Ulvi Özcan telefon konuğu olarak katıldığı cnbc-e Piyasa Ekranı programında yalıların kimler tarafından tercih edildiği ,yabancıların Türkiye`deki yalılara olan ilgileri, dünya piyasasıyla karşılaştırıldığında Türkiye`deki lüks konut ve yalıların fiyatları hakkında bilgiler veriyor.

Boğazda Yeni Bir İmar Düzenlemesi İstanbul'a Ne Katacaktır ? - Şubat / 2013


Kanal: TEB KOBİ TV

Konuyla ilgili görüşünü açıklayan Ulvi Özcan ; Boğaziçi doğal ve kültürel sit içinde kalan bir bölgedir. Boğaziçi İmar Kanunu ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu gibi 1983`de çıkan iki önemli kanun ile de korunmaya çalışılmaktadır. Ancak mülkiyet konusu dikkate alınmadan yapılan bu düzenlemeler beraberinde illegal yapılaşmayı getiriyor. Geçen 30 yılın bilançosu ortada. Bunun yerine dünyadaki örnekleri de araştırılarak, talana müsade edilmeden iyileştirmeye yönelik, geniş katılımlı bir komisyonca çalışmalar yapılmalıdır..." dedi

Emlak Piyasası Kentsel Dönüşümden Nasıl Etkilenir ? - Şubat / 2013


Kanal: TEB KOBİ TV

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Bosforce Yönetici Ortağı Ulvi Özcan : "Emlak piyasası kısa vadede piyasaya ciddi bir arz gireceği için olumsuz etkilenir. Ancak şehrin yenilenmesi, planlama, ulaşım ve deprem gibi sebepleri dikkate aldığımızda gereklidir." dedi

Emlak Piyasası Kentsel Dönüşümden Nasıl Etkilenir?
TEB KOBİ TV.

Kentsel Dönüşümde Hangi Noktaya Gelindi - Şubat / 2013


Kanal: TEB KOBİ TV

Halk arasında Kentsel Dönüşüm Kanunu olarak bilinen 16.05.2012 tarih ve 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Konutların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Resmi Gazetede 31.05.2012 tarih ve 28309 sayı ile yayınlanarak yürürlüğe girdi. Konuyla ilgili Teb Kobi Tv`ye görüşlerini açıklayan Bosforce Yönetici Ortağı Ulvi Özcan : "Bu kanun şu anda sadece riskli binaları kapsar bir nitelikte. Bu kanuna göre deprem riski altındaki binada hak sahiplerinden birinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`na bağlı yetkili teknik bürolardan birine müracatı ile prosedür işlemeye başlıyor. Şu anda İstanbul`un birkaç yerinde örneklerini görebiliriz..." dedi.

Kentsel Dönüşüm`de Hangi Noktaya Gelindi?
TEB KOBİ TV.

İstanbul'un Hangi Bölgelerinde Kentsel Dönüşüme İhtiyaç Var ? - Şubat / 2013


Kanal: TEB KOBİ TV

Bosforce Yönetici Ortağı Ulvi Özcan : "İstanbul`un % 60 - % 70`inin kentsel dönüşüme ihtiyaç vardır. Bu sadece deprem güvenliği açısından değil ; planlama, mimari, estetik, ulaşım gibi birçok yönden gerekli. Kentsel dönüşüme şehrin marka yüzü olan görünür yerlerden başlamak gerekli ..."dedi.

İstanbul`da Hangi Bölgelerin Kentsel Dönüşüme ihtiyacı Var?
TEB KOBİ TV.

Konut Satın Almak veya Kiralamak İsteyenlere Tavsiyeler - Şubat / 2013


Kanal: TEB KOBİ TV

Bosforce Yönetici Ortağı Ulvi Özcan, konut satın alacaklara mutlaka o bölgede ev kiralayarak bir süre yaşamalarını tavsiye ediyor. Ayrıca kredi riskini çok yüksek tutmamaları gerektiğini de belirtiyor. 2013 yılında ev satın almak isteyenler, evini kiraya vermek isteyenler bu haberimizden faydalanabilir.

Konut Satın Almak veya Kiralamak İsteyenlere Tavsiyeler
TEB KOBİ TV.